Kup w przeciągu:

Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Rękawice antystatyczne

RĘKAWICA ANTYSTATYCZNA A197 RĘKAWICA ANTYSTATYCZNA A197
Producent: PORTWEST
Cena:

3,80 zł

Cena netto: 3,09 zł

zobacz więcej
RĘKAWICA ANTYSTATYCZNA POWLEKANA PU A199 RĘKAWICA ANTYSTATYCZNA POWLEKANA PU A199
Producent: PORTWEST
Cena:

4,92 zł

Cena netto: 4,00 zł

zobacz więcej
Rękawice ochronne CXS Adgara, antystatyczne, esd Rękawice ochronne CXS Adgara, antystatyczne, esd
Producent: CXS
Cena:

4,75 zł

Cena netto: 3,86 zł

zobacz więcej

Rękawice antystatyczne (czasami nazywane także elektrostatycznymi) to specjalne rękawice ochronne zaprojektowane w celu redukcji lub eliminacji nagromadzenia się ładunków elektrostatycznych na powierzchniach, z którymi mają kontakt. Ich głównym celem jest ochrona urządzeń elektronicznych i delikatnych komponentów przed uszkodzeniem spowodowanym wyładowaniami elektrostatycznymi (ESD - Electrostatic Discharge).

Dlaczego potrzebujemy rękawic antystatycznych?

Wiele urządzeń elektronicznych, takich jak komputery, telefony komórkowe, płyty główne, układy scalone i inne podzespoły, jest bardzo wrażliwych na ładunki elektrostatyczne. Wyładowanie elektrostatyczne może spowodować uszkodzenia trwałe lub tymczasowe tych urządzeń, co prowadzi do awarii, utraty danych lub kosztownych napraw.

Dla pracowników, którzy pracują w branżach elektronicznych, produkcji, montażu czy naprawy urządzeń elektronicznych, rękawice antystatyczne  są nieodzownym elementem odzieży roboczej, aby zmniejszyć ryzyko wyładowań elektrostatycznych, które mogą powstać w wyniku ich ruchów lub kontaktu z urządzeniami.

Jak działają rękawice antystatyczne?

Wykonane są one z materiałów, które mają właściwości antystatyczne i umożliwiają kontrolowany przepływ ładunków elektrostatycznych. Zazwyczaj używane są włókna syntetyczne, takie jak nylon, węgiel aktywowany lub włókna przewodzące. Te materiały pomagają rozprzestrzenić ładunek elektrostatyczny przez rękawice i ziemić go, czyli odprowadzić na ziemię, gdzie nie stwarza już zagrożenia dla urządzeń elektronicznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl