Kup w przeciągu:

Gogle ochronne - podstawa bezpieczeństwa w pracy w wielu branżach 0
Gogle ochronne - podstawa bezpieczeństwa w pracy w wielu branżach

Bezpieczeństwo pracowników to priorytet w każdym sektorze. Jednym z fundamentalnych elementów ochrony jest dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo oczu. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy, pracownicy mogą być narażeni na różnorodne zagrożenia, które wymagają stosowania specjalistycznych środków ochrony wzroku, głównie gogli ochronnych i okularów.

Gogle ochronne - bo Twoje oczy są najważniejsze

Oko to bardzo wrażliwy, a przy tym ogromnie ważny narząd wzroku. Dlatego ochrona oczu powinna być niezwykle ważnym aspektem dla każdej osoby pracującej w szczególnych warunkach. W wielu przypadkach jest uwarunkowana przepisami prawa pracy. Nawet, jeśli zagrożenie nie wydaje się być duże, warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie oczu, aby zminimalizować ryzyko ich uszkodzenia.

Okulary czy gogle ochronne?

Ochrona oczu i wzroku jest sprawą priorytetową w każdym zawodzie. Jednak w zawodach wysokiego ryzyka, gdzie istnieje zagrożenie uszkodzenia narządu wzroku, zapewnienie ochrony jest jeszcze bardziej istotna. Wszędzie tam, gdzie pracuje się z bryzgającym i odpryskującym materiałem, doskonałym zabezpieczeniem są gogle ochronne lub okulary ochronne.
Klasyczne okulary ochronne, z kształtu przypominają okulary sportowe i zasłaniają najczęściej jedynie oczy. Najczęściej posiadają szybki z nietłukącego się szkła lub tworzywa sztucznego, które zabezpieczają oczy przed odpryskami ciał stałych lub cieczy. Okulary ochronne często posiadają filtr UV, a także przyciemniane szybki, co pozwala na zabezpieczenie oczu przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym czy jaskrawym, oślepiającym światłem.
Pracownicy drogowi, a także osoby pracujące na zewnątrz, często też korzystają z okularów ochronnych przeciwsłonecznych.

Gogle ochronne natomiast, dzięki temu, że przylegają ściśle do twarzy, stanowią jeszcze większe zabezpieczenie oczu przed odpryskami stałymi i cieczy, a także przed niebezpiecznymi, żrącymi oparami i gazami. Ochronę przed parowaniem od środka stanowi wentylacja pośrednia lub bezpośrednia, gwarantując pełen komfort użytkowania ich w pracy. Podobnie jak uszczelki na krawędziach oprawek oraz regulowane taśmy czy gumki, dzięki czemu gogle ściśle przylegają do twarzy. Gogle ochronne znajdują swoje zastosowanie szczególnie w branżach budowlanych, spożywczych czy medycznych.

Dobrze dobierz - pracuj bezpiecznie!

W każdej z  branż istnieją specjalne normy dotyczące ochrony wzroku, a wybór odpowiednich gogli zależy od rodzaju wykonywanej pracy. Pracodawcy powinni dostarczyć pracownikom właściwą ochronę wzroku i przeprowadzić odpowiednie szkolenia w zakresie korzystania z tych środków ochrony. Ochrona wzroku to podstawowy element bezpieczeństwa zawodowego, który wpływa na zdrowie pracowników i efektywność wykonywanych zadań. Warto priorytetowo traktować ten aspekt w każdej dziedzinie pracy. 


wmwitmar.pl poleca

W ofercie naszego sklepu znaleźć można szereg akcesoriów, które mają na celu ochronę twarzy. Wśród nich dostępne są wysokiej jakości okulary i gogle ochronne, które posiadają niezbędne certyfikaty i spełniają obowiązujące normy i wytyczne przepisów BHP. Odpowiednie dla siebie modele znajdzie tu pracownik każdej z branż: budowlanej, spawalniczej, medycznej, chemicznej, czy produkcyjnej.

We wszystkie produkty zaopatrujemy się wyłącznie u znanych i renomowanych firm, z którymi współpracujemy od wielu lat. Dlatego możemy zagwarantować doskonałą jakość w konkurencyjnej cenie.

Prowadzimy sprzedaż detaliczną, a także hurtową. Jeśli więc potrzebujesz zaopatrzyć siebie lub swoich pracowników w profesjonalny ekwipunek BHP, odwiedź nasz sklep online lub stacjonarny w Rzeszowie, przy ul. Witosa 15.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl