Kup w przeciągu:

Odzież ochronna przydatna również do prac w ogrodzie 0
Odzież ochronna , obuwie ochronne, buty ochronne - wmwitmar.pl

Wiosna to najbardziej pracowity czas w ogrodzie. Zaczynają się prace porządkowe, przycinanie pędów, nawożenie czy sadzenie i wysiewanie nowych roślin. Mnóstwo pracy, aby nasz ogród w pełni mógł ożyć i cieszyć nas swoim pięknem. Do wykonywania prac przyda się każdemu wygodna odzież ochronna, buty oraz rękawice.


Pierwsze po zimie prace w ogrodzie - nie zapomnij o odzieży ochronnej!

Przedwiośnie kusi nas coraz cieplejszymi promieniami słońca, świeżością zapachu przyrody, więc nabieramy ochoty do rozpoczęcia prac pielęgnacyjnych w ogrodzie. Już na przełomie lutego i marca warto przygotować rośliny do sezonu, przycinając im pędy czy zabezpieczając je przed szkodnikami i chorobami.
Czynnością, od której warto zacząć jest grabienie zeschłych zeszłorocznych liści, łodyg bylin, suchych gałązek itp. Zaleca się również dogłębne przekopanie ziemi i spulchnienie jej wokół drzew i krzewów i usunięcie chwastów. To dobry moment również na wzbogacenie jej kompostem, obornikiem, torfem lub piaskiem, a także dostosowanie kwasowości poprzez dodanie wapna ogrodowego. Odpowiednie podłoże jest ważne dla prawidłowego wzrostu wszystkich roślin i warzyw, dlatego należy sprawdzić ph ziemi w ogrodzie, a na podstawie otrzymanego wyniku dostosować właściwe działania.

Narzędzia ogrodnicze - sprawdź, czy masz!

Przy okazji porządków wiosennych przyda się także sprawdzenie stanu ogrodzeń, ścieżek i małej architektury ogrodowej. Sprawdźmy, czy posiadamy narzędzia niezbędne do wykonania wszelkich prac oraz odpowiednią odzież i obuwie, w których będzie nam się komfortowo pracować. W tym czasie, kiedy ziemia jest rozmokła, idealnie sprawdzą się kalosze - wodoodporne i łatwe do czyszczenia. Zaopatrzeni w spodnie robocze ogrodniczki i rękawice ochronne, możemy zabrać się do prac.

Sprawdzaj pogodę, dostosuj do niej czynności

Wczesna wiosna to czas, kiedy możemy już ściągnąć z roślin zimowe okrycia. Bądźmy jednak czujni i w razie nadciągających przymrozków miejmy kaptury z agrowłókniny czy maty słomiane pod ręką!
Jeśli pogoda pozwoli, w połowie marca możemy zająć się przygotowaniem trawnika - wygrabianiem filcu, wertykulacją, nawożeniem, a przede wszystkim jego walcowaniem czyli ubijaniem. Są to niezbędne czynności, jeśli chcemy cieszyć się “soczystym” i gęstym trawnikiem.

Nawożenie - podwaliny wzrostu roślin

Aby rzeczywiście był skuteczny, należy dobrać rodzaj nawozu do konkretnych grup roślin , np. do iglaków, róż czy roślin kwitnących. Ważne jest, aby nawozy stosować zgodnie z instrukcja producenta. Tylko wtedy mamy gwarancję optymalnego przyswojenia składników przez rośliny i ich wzrostu. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie nawozów wolnodziałających. Dzięki “dokarmianiu” i pielęgnacji, rośliny w naszym ogrodzie będą wyglądać okazale i zdrowo.

Zabieg pielęgnacyjny - przycinanie drzew i krzewów.

O tej porze roku wykonujemy cięcia prześwietlające drzew owocowych, które ma na celu usunięcie uszkodzonych lub chorobowo zmienionych gałęzi. Cięcie daje także możliwość na takie uformowanie korony, aby wpuścić światło do ich wnętrza. Można rozpocząć cięcie iglaków – przede wszystkim pędy, które zostały uszkodzone w czasie zimy. Rany po usuniętych gałęziach warto zabezpieczyć, smarując je maścią ogrodniczą, która zawiera środek grzybobójczy.


Wysiewanie nasion i sadzenie nowych roślin

Kiedy przygotujemy już odpowiednio glebę pod uprawę, możemy zająć się wysiewem roślin jednorocznych, w tym warzyw, lub przystąpić do wysiewania do doniczek i skrzynek balkonowych nasion niektórych roślin ozdobnych. Terminy wysiewu różnią się od siebie i zależą od gatunku, dlatego najłatwiej jest wspomóc się kalendarzem wysiewu. To najlepszy sposób na uniknięcie błędów.


Odzież ochronna - jaka będzie najlepsza do prac ogrodowych?

Na każdym etapie prac w ogrodzie nieodzowna staje się wygodna odzież, która pozwoli na swobodne działania. Bez ryzyka zniszczenia odzieży i obuwia codziennego. Doskonałym rozwiązaniem są spodnie na szelkach - ogrodniczki, dzięki którym nasze ruchy nie są skrępowane, a plecy zabezpieczone przed odsłonięciem i narażeniem na przewianie. Ważnym elementem ubioru “ogrodniczego” są również bluzy robocze i kurtki robocze. Najlepiej, żeby były one odporne na wilgoć i wiatr - takie będą najskuteczniej zabezpieczać nas przed kapryśną wiosenną pogodą.

Rękawice ochronne - must have każdego ogrodnika

Rękawice ochronne to nie tylko element bezpieczeństwa, ale także wygody i dbałości o zdrowie skóry podczas prac ogrodowych. Dzięki nim praca w ogrodzie staje się bardziej przyjemna i bezpieczna:

  • chronią dłonie przed zranieniami, otarciami i ukłuciami
  • kontakt z glebą, wilgocią czy substancjami chemicznymi może podrażniać skórę
  • praca w ogrodzie to często kontakt z różnorodnymi substancjami, w tym glebą i nawozami. Rękawice pomagają utrzymać higienę rąk, uniemożliwiając bezpośredni kontakt z niebezpiecznymi substancjami
  • podczas cięcia i przesadzania roślin zabezpieczają przed potencjalnymi skaleczeniami
  • noszenie rękawic jest doskonałym rozwiązaniem, aby uniknąć zabrudzeń, które mogą być trudne do usunięcia z paznokci.

Rękawice ochronne to najbardziej istotny element odzieży ochronnej do pracy w ogrodzie. W naszym sklepie wmwitmar.pl masz dostęp do wielu rodzajów rękawic oraz odzieży roboczej. Nie wiesz, jakie sprawdziłyby się najlepiej przy danych zajęciach? Skontaktuj się z nami, doradzimy rozwiązanie stricte dopasowane do Twoich potrzeb.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl