Kup w przeciągu:

Buty robocze gumowe. Poznaj ich różnorakie zastosowanie! 0
Buty robocze gumowe. Poznaj ich różnorakie zastosowanie!

Uniwersalność butów roboczych gumowych polega na ich przydatności w wielu miejscach pracy. Przydadzą się i na budowie, i w leśnictwie, a także dla wędkarzy czy nawet w przemyśle spożywczym i przetwórczym. To rodzaj obuwia, z którego skorzysta niemal każdy, w każdej branży.

Wszechstronne i uniwersalne buty robocze gumowe

Podstawą dobrego wykonywania obowiązków zawodowych są wygodne buty. Zwłaszcza, jeśli jest to praca w trudnych warunkach: w otoczeniu wilgotnego, mokrego środowiska, czy szkodliwych substancji. Do pracy w takich warunkach niezbędne jest noszenie odpowiedniego, profesjonalnego obuwia. Buty gumowe sprawdzą się doskonale w tej roli. Są w stanie zagwarantować odpowiednie bezpieczeństwo, a także komfort noszenia.

Obuwie robocze gumowe - specjalistycznie wyposażone

Niektóre z modeli posiadają metalowy lub kompozytowy podnosek, gwarantujący zabezpieczenie palców stóp przed urazem.
Dzięki grubej, odpowiednio skonstruowanej podeszwie, poruszanie się po trudnym terenie, czy śliskiej nawierzchni nie stanowi większego problemu. Dodatkowe wzmocnienie na pięcie odpowiada nie tylko za ochronę stopy, ale także absorbuje energię w części piętowej. Dużą rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa odgrywają właściwości antypoślizgowe podeszwy.
Od dłuższego czasu kalosze produkowane są z nowoczesnych materiałów, przestały być sztywne, dzięki czemu gwarantują bardzo dużą wygodę noszenia.
Na rynku dostępne są również modele z wyjmowaną wkładką termiczną, zapewniającą dobrą izolację przed zimnem. Rozwiązanie to pozwala na korzystanie z tego rok. Zaliczają się do nich gumofilce, które - jak nazwa wskazuje - zostały wykonane z gumy połączonej z filcem. Doskonale sprawdzą się w zimie.

Wodery - buty robocze gumowe do zadań specjalnych

Zdecydowanie najważniejszym atrybutem butów gumowych jest ich wodoszczelność. To on przeważył o tak dużej popularności tego obuwia zarówno w wielu branżach, jak i użytkowaniu codziennym. Wysoka jakość materiałów wykorzystywanych do produkcji profesjonalnego obuwia roboczego gumowego oraz zgrzewane szwy gwarantują maksymalne zabezpieczenie przed przemoczeniem nóg.
W niektórych zawodach zwykłe gumowce mogą mieć zbyt krótką cholewkę, aby w pełni chronić nogi pracownika przed wodą. Strażacy, ratownicy wodni czy rybacy korzystają więc na co dzień z dodatkowych zabezpieczeń, jakie dają im wodery, czyli rodzaj obuwia gumowego połączonego ze spodniami typu ogrodniczki. Mogą one sięgać nawet piersi pracownika, chroniąc przed przemoczeniem. Wodery nie powinny być dopasowane, ponieważ wtedy trudno się w nich poruszać.

Ocieplane buty robocze gumowe

W niektórych sytuacjach, a także w chłodnych porach roku, niezbędne stają się kalosze ocieplane. które świetnie spełni swoje zadania w bezpośredniej interakcji z błotem oraz substancjami chemicznymi. Z uwagi na ocieplenie, odznaczają się one znakomitymi właściwościami termoizolacyjnymi - buty chronią stopy użytkownika przed skutkami nawet długiego przebywania w podmokłym otoczeniu i niskich temperaturach. Do ich produkcji wykorzystuje się nie tylko gumę, ale także piankę i filc.

Dla kogo buty robocze gumowe?

Gumowce są niezbędnym elementem wyposażenia w pracy w wielu branżach. Ogromny wybór modeli pozwala na dopasowanie ich do własnych potrzeb i wymogów stanowiska pracy. Dostępne są w wersjach dla kobiet i mężczyzn. Nowoczesne kalosze mogą zapobiec odmrożeniom, porażeniom prądem, poparzeniom chemicznym, chorobom wywołanym zimnem, a także urazom mechanicznym.
Sprawdzą się doskonale w codziennym użytkowaniu, np. podczas spacerów po lesie, czy prac w ogrodzie.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz obszerny wybór butów roboczych gumowych, w tym woderów, najlepszych producentów. jeśli nie wiesz, jaki konkretnie model będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni, zapraszamy do kontaktu - z chęcią pomożemy w wyborze!

Zapraszamy do sklepu online lub stacjonarnego w Rzeszowie, przy Al. Witosa 15A.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl